15 YIL ÖNCE CEKETİNİ İLİKLERKEN ŞİMDİ NE OLDU?
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 5 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, vatandaşların 15 yıl önce hekimlerin yanına ceketini ilikleyerek girerken şimdilerde hakaret, küfür ve şiddet uygular hale geldiğini söyledi. Bunda en büyük suçun sağlık alanındaki yanlış politikalar olduğunu öne süren Doğruyol, konu hakkında bir basın toplantısı düzenleyerek görüşlerini aktardı.

Sağlık personelinin vatandaşın emrinde olduğu algısının yanlış olduğunu savunan Doğruyol, “Son yıllarda en tepede bulunan makam sahiplerinin sağlık personeline karşı kullandığı olumsuz ifadeler, sağlık personelinin vatandaşın emrinde, vatandaşın hizmetkârı, her ne sebeple olursa olsun vatandaş haklıdır görüntüsü vermesi sağlıkta şiddeti körüklemiştir. Sağlık çalışanlarını hiçbir şekilde korumayan sistem, Alo 184 şikayet hattı ve hasta hakları birimleriyle çalışanları adeta kıskaca almıştır. Biz elbette hiçbir vatandaşımızın mağdur olasını istemeyiz ancak ortada, sağlık personeline karşı büyük bir haksızlık vardır.” dedi.

Sağlık çalışanlarının sahipsiz kaldığını ve 24 saat kesintisiz hizmet verenlerin yüzde 82’sinin şiddete maruz kaldığını ileri süren Ahmet Doğruyol, “Çok uzak değil, 15 yıl önce bir hekimin yanına ceketini ilikleyerek giren vatandaşlarımız, bugün ne oldu da küfürle, hakaretle girer oldular? Bu durumun araştırılması gerekmektedir. Gittikleri vakada kiminle, neyle karşılaşacağını bilmeden yola çıkan 112 çalışanlarımızın can güvenliği bulunmamaktadır. Öncelikle verilen ve verilecek cezaların caydırıcılığının olması gerekmektedir. Sağlık hizmeti veren çalışanların, görevi başında olan bir devlet memuru olduğu unutulmamalıdır. Sağlık personeline bırakın şiddet uygulamayı, hakaret ve küfrün hapis cezaları olmalıdır. Sağlık personeline karşı işlenen suçların cezasının hiçbir şekilde paraya dönüştürülememesi sağlanmalıdır.“ şeklinde konuştu.
 07 Haziran 2012, 22:05 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim