LİDA DENETİMLERİ SIKLAŞTIRILDI
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 10 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Ankara Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, satışı durdurularak piyasadan toplatılması yönünde karar alınan zayıflama ilacı Lida'ya yönelik, eczane ve aktarlarda denetimlere başladı.

Ekipler 5 Eylül itibarıyla 218 işyerinde denetim yapıldığını ve 63 kutu Lida bulunduğunu açıkladı. İlacın bulunduğu işyerlerinden birer numune alan ekip, kalan ilaçları da yediemin olarak işyeri sahiplerine teslim ederek tutanak tuttu.

Denetlemelerde eczanesinde Lida bulunan eczacı Sıdıka Saran ilacı Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı onaylı olduğu için bir süre güvenle sattıklarını, ancak basında gördükleri haberlerden sonra firmaya iade etmek üzere kaldırdıklarını açıkladı.

Ürünü sattıkları dönemde kendilerine şikâyet gelmediğini belirten Saran, ilaçları büyük bir ecza deposundan aldığını söyledi. İzmir'de yapılan denetlemelerde de 20 kutu Lida tespit edildi. Eczanesinde Lida bulunan Karşıyaka Yalı Eczanesi yetkilisi Uğur Tekdemir, daha önce yan etkilerinden dolayı ürünü eczaneye sokmadığını, ancak taleplerin artması üzerine getirttiklerini belirtti.

(aa, dha)
 09 Eylül 2007, 02:46 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim