DOKTORA ŞİDDET ANTALYADA
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 8 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Asistan Dr. Utku Iltır ve Dr. Fatih Sargın, görev yaptıkları Akdeniz Üniversitesi ' nde sıra bekleyen hasta ve hasta yakınları tarafından darp edilip, hakarete maruz kaldıklarını iddia etti. Doktorları darp ettiği iddia edilen Figen Y. Ve nişanlısı Okan Ş. İse ilgili yerlere şikayetçi olduklarını, ilk yumruğu doktorun kendilerine attığı ve saçlarından sürüklendiklerini ileri sürdü.ANTALYA-İddiaya göre, olay, Akdeniz Üniversitesi Gastroenteroloji Polikliniği ' nde meydana geldi. Asistan Dr. Utku Iltır, 23 Şubat Perşembe günü, odanın dışarında bekleyen ve tedavi için hastaneye gelen Figen B. Ve hasta yakını Okan Ş. Arasında başka bir hasta yüzünden sözlü tartışmaya başladı. Doktorların iddiasına göre, başka bir hastayı korumaya çalışan Figen B. Ve Okan Ş. ' Nin önce kendilerine hakaret ettiğini daha sonra ise darp etti.

Basın toplantısı düzenleyen doktorların yanında açıklama yapan Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Yavuz İpekli, hekime ve sağlık çalışanına şiddetin asla kabul edilemeyeceğini belirtti. İpekli, " Doktor, her ne kadar gece gündüz demeden, ırk, din, dil gözetmeden kutsal bir görev yapsa da en nihayetinde insandır ve onun da duyguları vardır. Hekimin mesleğini yaparken uğrayacağı sözlü ve fiziksel saldırı son derece tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Sonraki bakacağı hastalarla ilgili hatalar hatta insanın
hayatına mal olabilir. Yol açabilecek sözlü veya fiziksel şiddeti çok iyi değerlendirmeli. Hiç kimsenin cesaret edemeyeceği caydırıcı ilave yasalar, cezalar getirilmelidir " dedi.

Asistan Dr. Utku Iltır, kendisinin nazik bir dille karşı tarafı uyarmasına rağmen hakaret edildiğini belirtirken, olaya gürültü sebebiyle çıktığını belirten Dr. Fatih Sargın, gözlüğünün kırılması sebebiyle 3 saat zorlukla hasta bakabildiğini söyledi.

ASIL MAĞDUR DURUMDA KENDİLERİNİN OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane başhekimliğine doktorları şikayet ettiğini belirten Figen B. Ve Okan Ş. , Asıl mağdur durumda kendilerinin olduğunu kaydetti. Okan Ş. , " Amacımız, il dışından gelen yaşlı kadına yardım etmekti. Kendi sıramı dahi onlar ayakta beklemesin diye verdim. Ama doktor Utku Iltır, yaşlı kadın ve eşi ile ilgilenmedi. Onlara ' Sizinle uğraşamam ' dediğinden dolayı araya girdim. Bana ' Senin ağzını yüzünü dağıtırım ' dedi ve yumruk attı. Benim sağ bacağımda zaten sorun var. Bir dizi ameliyat geçirdim. Nişanlımı saçından yerde sürüklediler. Ben doktorlardan şikayetçi oldum. Onlar da mağduru oynamak için basın toplantısı düzenlemiş. Kamera hepsini kaydetti " ifadesini kullandı.

Kaynak: http://www.medimagazin.com.tr/ana-sayfa/guncel/tr-doktora-siddet-antalyada-1-11-41363.html
 29 Şubat 2012, 14:13 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: