EMEĞE SAYGI ŞİDDETE SIFIR TOLERANS
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 8 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!

Vatandaşlar, sağlıkta şiddete karşı bilinçlendirilecek. Acil ve poliklinikler başta olmak üzere vatandaşların yoğun hizmet aldığı birimlere ''emeğe saygı, şiddete sıfır tolerans'' afişleri asılacak.

Sağlık Bakanlığı, son olarak Adana Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli bir kadın doktorun hasta ve yakınlarınca darp edilmesiyle kamuoyunun gündemine gelen sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması için vatandaşların bilinçlendirilmesini hedefliyor.

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü İrfan Şencan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet hareketleri konusunda bir genelge yayımladı.

Genelgede, varoluş sebebi sağlığın korunup geliştirilmesi olan ve yaşam hakkının kutsallığını savunan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemlerinin arttığına işaret eden Şencan, ''Zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin daha iyi sağlık hizmeti vermek adına sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin kabul edilemeyeceği aşikardır'' ifadesini kullandı.
Haberin devamı ↓reklam

Bu nedenle vatandaşları konuyla ilgili bilinçlendirmek amacıyla bakanlık ve sivil toplum kuruluşlarınca ortak çalışmalar yürütüldüğünü vurgulayan Şencan, ''Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans'' afişlerinin, başta acil servis ve poliklinikler olmak üzere vatandaşların yoğun hizmet aldığı birimlerin bulunduğu yerlere asılmasını istedi.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25283503/
 21 Şubat 2012, 21:23 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: